A może spółka z o.o. ?

Założenie spółki przez Internet w systemie S-24 przy pomocy wzorca umowy jest tańsze od spółki z o.o. założonej u notariusza - ponieważ kosztuje ok. 360 zł , ale niestety umowa wg wzorca jest umową w podstawowym zakresie.


Zakres ten może być wystarczający w przypadku spółek rodzinnych, w innym przypadku (zasada ograniczonego zaufania), kiedy umowa wymaga szczegółowych zapisów korzystniejsza (ale i droższa) dla wspólników może być umowa zawarta notarialnie.


Spółki z oo Piła

Liczy się wspólnik

„Niezależnie od formy spółki, jaką wybierzemy dla naszej przyszłej, pełnej sukcesów działalności, pamiętajmy zawsze o jednym. W spółce ważny jest nie tyle jej prawny kształt, ile osoby wspólników, z którymi mamy działać. Żadne prawne zabezpieczenia nie uchronią nas przed nierzetelnością, lenistwem, głupotą lub nieuczciwością osób, z którymi zakładamy spółkę. Dotyczy to nie tylko spółek, lecz wszystkich umów. Tak naprawdę ochronę dają nam nie zapisy umowne, kary, gwarancje i rękojmie, lecz osoby, z którymi zawieramy umowy. Podobnie jak w życiu, sukces w biznesie bierze się z właściwych wyborów personalnych, a nie prawnych.”


Dlatego musisz być pewny , ze chcesz prowadzić firmę w formie spółki z.o.o. która ma zarówno zalety jak i wady.


O zaletach i wadach prowadzenia spółki z o.o. można poczytać i posłuchać tutaj:

  1. ZUS to nie MUS
  2. http://www.zustoniemus.pl
  3. Czy opłaca się założyć spółkę z o.o.?